KARGO BEDAVA!! KARGO BEDAVA!! KARGO BEDAVA!! KARGO BEDAVA!! KARGO BEDAVA!!

Sepetim

Sepetiniz boş

Alışverişe Devam Et

Anadolu Bitkilerinden Gelen Güzellik


 Zeytin Yagi

Zeytin yağı:

Cildi sert güneş ışınları veya rüzgar gibi çeşitli dış etkenlerden koruyan bir antioksidan olan iyi miktarda E vitamini içerir. İnflamasyonu (iltihap), akneyi tedavi ederek ve cildi sedef hastalığı ve cilt kanseri gibi ciddi hastalıklardan koruyarak cilt sağlığını iyileştirir.

Yaşlandıkça, cildiniz sarkmaya ve kırışıklıklar geliştirmeye başlar. Bu yaşlanma belirtilerini zeytinyağı ile geciktirebilirsiniz. Zeytinyağı, bir kaç başka bileşenle birlikte, saçlarınızı sağlıklı tutmak için harikalar yaratabilir. Yağ, saç dökülmesine karşı savaşmaya yardımcı olan E vitamini bakımından zengindir.

Isparta Gulu

Isparta gülü:

Gül suyu sıkılaştırıcı özelliklerinden dolayı bilinen en güçlü anti-ager (yaşlanma karşıtı) ve doğal bir cilt tonlayıcısıdır. Fazla yağlanmayı azaltan ve geniş gözenekleri sıkılaştıran cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur. Cildi UV hasarından korur. Aynı zamanda güneş yanıklarının tedavisinde de yardımcı olur. Doğal güneş koruması için cilt kreminize veya güneş kreminize ekleyebilirsiniz. Cildi aydınlatmak, cildi aydınlatmak ve cilt tonunu iyileştirmek amacıyla kullanılır. Lekeleri, koyu lekeleri ve sivilce izlerini azaltmaya yardımcı olur.

Dag cilegiDağ Çileği:
Dağ çileği ile birlikte cildinizde meydana gelebilecek, yaşlanmaya bağlı etkileri ortadan kaldırabilirsiniz. Yaşlanma geciktirici özelliği bulunmaktadır. C vitamini açısından oldukça zengin olan dağ çileğinin, sigaranın yarattığı damar tahrip edici özelliği azalttığı biliniyor. Ciltteki sivilce ve aknelere iyi geliyor.
Shea Butter

Shea butter:

Shea Butter yağı, kokusu açısından saf hindistan cevizini andırır. Soğuk ve serin ortamda katı halini korur. Katı olması cilde sürülmesine engel değildir çünkü kolayca sürülür ve vücut sıcaklığında erir. Deri tarafından hızlıca emilen shea yağı, yumuşacıktır. Cildin elastik bir görünüme kavuşmasını sağlar ve cilt için koruyucu bir tabaka görevi görür. İyi bir nemlendirici olduğundan, hem tek başına saf olarak kullanılabilir hem de başka yağlarla karıştırılıp kişisel bakım kremleri elde edilebilir. Cildin nem ve su dengesini korumaya yardımcı olan shea yağı, güneşin zararlı ultraviyole ışınlarına karşı da doğal bir koruyucu niteliğindedir. SPF değeri 3 ile 6 arasındadır. Çok iyi bir dudak nemlendiricisi de olan shea yağı, saç bakımı için de ideal bir yağdır. Saçların kırılmasını engeller ve koparak dökülmesine mani olur.Cilt dokusunu nemlendirir, besler, iyileştirir. Hücre yenilenmesini uyarır.

At kestanesi:

At kestanesi, E vitamininden daha güçlü antioksidanlardır ve ayrıca antioksidanların iyi bilinen yaşlanma önleyici özellikleriyle bağlantılı güçlü hücre koruyucu etkiler sergiler. Ekstre ayrıca ‘quercetin’ ve ‘kaempferol’ türevleri gibi flavonoidlerin sayısı bakımından da zengindir. Flavonoidler ayrıca kan damarları üzerinde koruyucu etkilere sahiptir ve iyi bilinen, güçlü antioksidanlardır.

Citrus

Misket Limon:

Misket Limon, hem tıbbi hem de güzellik yararları olan birçok bitkiden biri olarak bilinmektedir. Linalool, yağ ve flavonoid gibi birçok faydalı madde içerir. Ölü deriyi temizleyerek ve serbest radikallerden koruyarak yüzünüzdeki görünümü destekler, cildinizin taze ve nemli kalmasını sağlayarak erken yaşlanma sürecini engeller.

Yildiz cicegi

YILDIZÇİÇEK YAĞI:

Yıldız çiçeği yağının cilde iyi gelmesinin nedeni, yağın cildi korumaya ve nemlendirmeye yardımcı olan bir omega-6 yağ asidi olan gama linolenik asitin (GLA) bilinen en zengin kaynağı olmasıdır.

Yağ, kuru, hasarlı cilde nemi ve pürüzsüzlüğü geri kazandırır.

Meyan Kökü:

Meyan kökleri tarih boyunca özellikle de sağlık alanında çok fazla kullanılan bir bitki türüdür. Meyan kökü ciltte meydana gelen lekeleri önler ve cildi beyazlatmaya yardımcı olur. Özellikle de esmer tenli olan kişiler için cilt beyazlatma ve ciltte oluşan lekeleri yok etmek için kullanılır. Meyan kökü bitkisinin bu bileşenlerdeki görevi ise kan dolaşımını hızlandırmaktır. Meyan kökü cilde uygulandığında anında hızlanan kan dolaşımı sayesinde cilt oldukça rahat nefes alır. Gerekli olan oksijen ihtiyacını yeteri kadar karşılar. Meyan kökü bitkisi ayrıca hücrelerdeki yenilenmeyi de sağladığından dolayı çeşitli birçok cilt hastalıkları ile tek başına savaşır.

Mersin yaprağı suyu ekstresi:

Mersin Yaprağı suyu, cilt koruyucu olarak işlev görür. Sürekli kullanım, gözenekleri hassaslaştırmaya, ince çizgileri azaltmaya, renk bozulmasını azaltmaya, kızarıklığı sakinleştirmeye ve genel sağlık ve görünümü iyileştirmeye yardımcı olduğunu kesin olarak göstermiştir.

Isparta Gulu

Isparta gülü:

Gül suyu sıkılaştırıcı özelliklerinden dolayı bilinen en güçlü anti-ager (yaşlanma karşıtı) ve doğal bir cilt tonlayıcısıdır. Fazla yağlanmayı azaltan ve geniş gözenekleri sıkılaştıran cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur. Cildi UV hasarından korur. Aynı zamanda güneş yanıklarının tedavisinde de yardımcı olur. Doğal güneş koruması için cilt kreminize veya güneş kreminize ekleyebilirsiniz. Cildi aydınlatmak, cildi aydınlatmak ve cilt tonunu iyileştirmek amacıyla kullanılır. Lekeleri, koyu lekeleri ve sivilce izlerini azaltmaya yardımcı olur.

 

Çay Ağacı:

Çay ağacı yağı muhtemelen en çok antibakteriyel aktivitesiyle bilinir. Yağ, antibakteriyel, anti-enflamatuar, antiviral ve antifungal özelliklere sahiptir ve bu da onu cilt tahrişlerini ve yaraları kurutmak için yararlı bir araç haline getirir. Bu nedenle aromatik ve topikal olarak mikropları öldürmek, enfeksiyonlarla savaşmak ve cilt koşullarını yatıştırmak için yaygın

Buğday Ruşeymi:

Buğday Çekirdeği Yağı, cildi yenilemeye yardımcı olur, kaybolan ışıltıyı ve gençliği geri kazandırarak, o çok uzun süren ışıltı ve lekesiz cilt sağlar. Yağ, cilt dostu, D Vitamini, E, A, B6, B3 ve B2 gibi doğal olarak oluşan Vitaminler içerir. Ayrıca mükemmel antioksidan ve gençleştirici elementler ile cildin elastikiyetini ve nemini korumaya yardımcı olan hayati mineraller ve yağ asitleri içerir.

Susam:

Susam Yağı, cildinize daha parlak, güzel ve ipeksi bir doku sağlayabilen maddelerle doludur. Linoleik asit ile birlikte yağ asitlerinin varlığı onları cilt için etkili bir nemlendirici yapar. Ciltteki yara izlerini ve diğer kızarıklıkları azaltmak için yeterince iyi olan E, D ve B kompleksi bakımından da zengindirler.

Pirinç Proteini:

Pirinç, Asyalıların sembolik mutfak özellikleri haline gelen en eski tarımsal ürünlerden biridir. Ancak avantajları besinsel özelliklerinin çok ötesine geçer, ondan çıkarılan hammaddeler (pirinç sütü ve pirinç proteinleri) değerli bir kozmetik bileşendir. Pirinç, vücudun ve cildin sağlığı için özellikle önemli bir işlevi olan amino asitler, E Vitamini, ferulik asit, allantoin ve nişasta maddeleri bakımından zengindir. Pirinç proteinleri, pirincin spesifik enzimlerle işlenmesinden sonra elde edilir. Pirinç Proteinin hem cilt hem de saç bakımında birçok faydası vardır, ana faydası saç hacminde önemli bir artıştır.

Sari Kantaron

Sarı Kantaron:

Resmi monograflarda Kantaron ekstraktlarının ve toprak üstü bitki kısımlarının depresyon, ülser, hazımsızlık, karın ağrıları, yanıklar, bakteriyel enfeksiyonlar, migren, baş ağrısı ve siyatik tedavilerinde etkili olduğu kayıtlıdır. Kantaron türlerinin sulu ekstraktı halk hekimliğinde idrar yolu enfeksiyonları, şeker, nevralji, kalp hastalıkları,  gastrit,  hemoroit ve ülser gibi birçok hastalığa karşı ilaç olarak kullanılmaktadır. Özellikle zeytinyağıyla hazırlanan karışım bir yara iyileştirici ilaç olarak hem ülkemizde hem de dünya genelinde oldukça popülerdir.

yaban mersini

Yaban Mersini:

Yabanmersini, hassas cildi olan insanlar için harika bir doğal anti-enflamatuardır.

Yabanmersini özü içeren ürünler, aynı zamanda besleyici antioksidanlar sunarken aynı zamanda tahrişleri kontrol altında tutar ve hassas ciltler için mükemmeldir. Yüksek C vitamini içeriği nedeniyle, yabanmersini güneş hasarının görünümünü iyileştirmeye yardımcı olan etkili bir bitkidir.

Hydrogen

Hyalüronik Asit:

Hyaluronik asit süper güçlü nemlendirme ve yaşlanma karşıtı yeteneklere sahiptir. Kollajen sentezini yüksek tutmanın yanı sıra cilt nemini muhafaza ederek cilde yaşlanma karşıtı faydalar sağlar. Hyaluronik asit, eşsiz nem tutma yeteneği ile cilt sağlığında kritik bir rol oynar. Aynı zamanda, nem emme oranını mevsime ve iklime göre neme bağlı olarak ayarlayabilen "akıllı bir besin" dir.

HİDROLİZE GLİKOSAMİNOGLİKANLAR:

Hidrolize edilmiş cilt yenileyici bir bileşen, modifiye edilmiş bir madde oluşturmak için bir maddenin su ile reaksiyonunu içeren kimyasal bir işlemdir. Cilt yumuşatma maddesi olarak işlev görür.